Penzion Fürstova vila - Horní náměstí 36, Bzenec 696 81,

email: l.kuchar@furstovavila.cz, telefon: 724 544 188

 

http://www.facebook.com/furstova.vila

            

 

Ceník služeb

Služby penzionu v Bzenci

 

Během pobytu v penzionu Fürstova vila mohou hosté, návštěvníci i ubytovaní využít dalších služeb a nabídek pro vyplnění volného času, jak v rámci areálu penzionu, tak i mimo něj přímo ve Bzenci nebo v jeho okolí.

 

Areál penzionu a vinařství v Bzenci

 

 1. Prohlídka interiérů nově zrekonstruované secesní vily z roku 1905, v jejímž areálu se penzion nachází, více informací o historii, vývoji, interiérech i výzdobě vily je v kapitole o vile a následně ve fotogalerii, prohlídkový okruh  nejzajímavějšími částmi interiéru trvá asi 30 minut, návštěvník tak může poznat typický styl interiéru secesní vily z přelomu 19.-20. stol., v rámci prohlídky je možno shlédnout také množství dobových fotografií ze Bzence zaměřené jak na rodinu původních majitelů vily tak na město samotné. Poplatek na osobu s průvodcem a komentářem činí 100,- Kč, pro ubytované platí zvýhodněná cena 80,- Kč/osoba. Maximální počet osob pro  prohlídku je 10-15.
   
 2. Prohlídka historických, vzájemně propojených vinných sklepů kvelbených z režného, cihelného zdiva. Celková délka sklepů činí 150 m, nejdelší sklep končí v hloubce 21 m pod povrchem terénu v údolí pod kopcem „Starý hrad“, za války plnil funkci školního protileteckého a dělostřeleckého krytu, součástí sklepů jsou boxy s konzumními i archivními víny, vinařské muzeum, sklad vína v dřevěných sudech (dubových nebo akátových) s možností degustace, pro ubytované je prohlídka a degustace 5 vzorků vína v ceně, návštěvníci bez ubytování prohlídku za poplatek 50,- Kč/osoba, cena degustace 5 vzorků sudového vína pro neubytované činí 50,- Kč/osoba.
   
 3. Exkurze a prohlídka rodinného vinařství Judr. Blanka Ďurinová ve výrobním provozu u bzeneckého zámku, za poplatek100,- Kč/osoba je možno za účasti sklepmistra vinařství se seznámit se základy technologie zpracování vína i se zařízením a vybavením k tomu potřebným. Délka exkurze cca 30 minut, vzdálenost od penzionu 300 m.
   
 4. V případě zájmu je možno sjednat skupinovou (min 10-20 osob) řízenou degustaci (sklepmistr) přímo ve vinárně vinařství Judr. Blanka Ďurinová, vzdálenost od penzionu 100 m, cenové podmínky těchto degustací na www.vinarstvi-bzenec.cz.
   
 5. Možnost pronájmu luxusního, zeleného salonku ve stylu secese s kapacitou 10 osob pro pořádání rodinných oslav, firemních setkání, pracovních schůzek, nebo jen tak pro chvíle odpočinku a relaxace. Zázemím salonku je vstupní, luxusně vybavená hala s posezením, WC s koupelnou i plně vybavená kuchyně, cena pronájmu za hodinu použití v rozsahu výše uvedeném činí300,- Kč (bez využití občerstvení penzionu), hosté ubytovaní v penzionu pronájem salonku neplatí, při využití obsluhy a občerstvení penzionu se nabídka řídí platným jídelním, nápojovým a vinným lístkem.
   
 6. Možnost pronájmu vinárny s kapacitou 30 osob pro pořádání nejrůznějších společenských akcí – oslavy narozenin, firemní meetingy, vánoční večírky, skupinové degustace vín, v případě zájmu je možno dohodnout hudbu živou (cimbál, nástroje) nebo jen audiovizuální s obrazovkou, prostor vinárny lze upravit i pro potřeby tance, cena pronájmu za hodinu použití dle výše uvedeného činí 350,- Kč (bez využití občerstvení penzionu). Při využití obsluhy a občerstvení penzionu se nabídka řídí platným jídelním, nápojovým a vinným lístkem.
   
 7. Pro utužení a vylepšení fyzické kondice je možno navštívit malé fitness centrum v areálu penzionu, pro ubytované vstup zdarma, při cvičení je možno využít nabídky občerstvení a nápojů penzionu.
   
 8. Půjčovna horských nebo silničních kol pro výlety do okolí Bzence na recepci penzionu za poplatek 60,- Kč/osoba/den.