Penzion Fürstova vila - Horní náměstí 36, Bzenec 696 81,

email: l.kuchar@furstovavila.cz, telefon: 724 544 188

 

http://www.facebook.com/furstova.vila

Vinný sklep s ubytováním na Jižní Moravě

 

Vzhledem k tomu, že součástí penzionu jsou 3 vzájemně propojené historické vinné sklepy o celkové délce 150 m, je víno a vše co s ním souvisí (degustace, prohlídky sklepů i vystaveného vína, vinařského muzea, dobových fotografií, nabídka a prodej vína) důležitou a nezbytnou součástí nabídky dalších služeb, hned vedle ubytování a stravování.

Již v ceně ubytování je automaticky zahrnuta ochutnávka 5 vzorků vína přímo z dřevěných sudů v jednom ze sklepů penzionu. Vína ve sklepech nabízená, uložená nebo zrající (barriqueové sudy) pochází výhradně z produkce rodinného vinařství Judr. Blanka Ďurinová ve Bzenci. Ve vinárně v předváděcích stojanech, stejně jako v jednom ze sklepů v cihelně zděných, klenutých skladovacích boxech je vystaven k prohlídce kompletní sortiment vín tohoto vinařství. Za výhodné ceny je možno si vybrané víno v penzionu přímo zakoupit.
 

Vinárna s kapacitou 30 osob a typickým klenutým cihelným zdivem nabízí ideální možnost následného posezení i ochutnávky zakoupeného vína, a to ať už sudového dle vlastní ochutnávky nebo lahvového z nabídky. Během ochutnávky je možno si prohlédnout na stěnách vinárny ukotvené sudořezby architektonicky významných bzeneckých staveb, z nichž některé již bohužel po nesmyslných demolicích v období komunismu neexistují. Navazující recepce zase nabízí prohlídku předválečných fotografií s vinařskou tématikou ze Bzence, která pomůže návštěvníkům lépe přiblížit tradici spojenou s pěstováním, ošetřováním, sběrem, zpracováním i konzumací vinné révy a vína v tomto městě.