Penzion Fürstova vila - Horní náměstí 36, Bzenec 696 81,

email: l.kuchar@furstovavila.cz, telefon: 724 544 188

 

http://www.facebook.com/furstova.vila

Výlety do okolí

Okolí Bzence – moravské Slovácko, Horňácko i Podyjí nabízí nespočet možností pro realizaci výletů, poznávacích cest nebo turistiky. Podle vlastní volby, vybavenosti i chutě lze zvolit výlety pěší, výjezd autem nebo cykloturistiku. Tomu může posloužit i malá půjčovna kol u recepce penzionu. Ve Bzenci i jeho okolí jsou již částečně vybudovány (přerušovaně) cyklostezky, které nabízí přece jen větší komfort jízdy. Možné okruhy a trasy výletů:

 1. Uherské Hradiště a okolí– vzdálenost od Bzence 25 km, centrum města je jedno z nejhezčích a historicky nejzachovalejších na celé jižní Moravě, spousta staveb i budov má zachovanou svou původní architektonickou zdobnost a stylovost, střed města je velmi přehledný, propojený hlavní pěší tepnou, která je lemována mnoha kavárnami, restauracemi, bary, během léta zahrádkami s možností občerstvení, v měsíci červenci probíhá každoročně na Masarykově náměstí známá Letní filmová škola s projekcí mnoha filmů.
   

Všechna tato místa jsou od Uherského Hradiště nebo Bzence vzdálena do 25 km, takže je možné všechny navštívit i během jednoho dne ať už autem nebo i na kolech.
 

 1. Horňácko – soubor několika typických, malebných, podhorských vesnic v okolí Velké nad Veličkou známých svou srdečnou pohostinností, lidovým folklorem (cimbálová muzika, tanec, kroje), malířstvím (z vesnice Kněždub)pocházel známý a uznávaný malíř moravského Slovácka Joža Úprka) i pálením ovocných destilátů, hlavně slivovice z trnek a durancií. Vše dotváří rázovitý, kopcovitý, zalesněný charakter zdejší přírody s možností pěší turistiky do podhůří Bílých Karpat s nejvyšším bodem Velkou Javořinou (cca 1 000 m.n.m.) tvořící předěl mezi moravskou a slovenskou částí. Vzdálenost od Bzence do 30 km nejlépe přes Veselí nad Moravou, navštívit je možné zajímavý větrný mlýn v Kuželově a hlavně během léta (červenec-srpen) velmi vyhledávané a známé horňácké folklorní slavnosti nebo jejich dozvuky ve Velké nad Veličkou.
   
 2. Baťův kanál– pro milovníky lodiček a vodního dobrodružství se nabízí možnost plavby a putování moravským Slováckem po řece Moravě, přístav a nalodění je ve Veselí nad Moravou (10 km od Bzence), po Moravě je možno i s občerstvením se plavit až do Napajedel a zpět.
   
 3. Strážnice – jen 10 km od Bzence je vzdáleno město Strážnice, známé zejména svým unikátním, v přírodě vytvořeným skanzenem – muzeem vesnice jihovýchodní Moravy. Návštěvníci si mohou prohlédnout typickou, moravskou vesnickou výstavbu a architekturu z minulých stoletív regionech Moravského Slovácka, Horňácka i okraje Podyjí. Lze vidět nejen exteriér staveb – dřevěné konstrukce a různé vazby, ale také interiér těchto chalup s veškerým tehdejším vybavením, zařízením a uspořádáním. Prohlídkou muzea může každý návštěvník velmi věrohodně a zasvěceně proniknout do tajemství dávného života prostých lidí, většinou zemědělského zaměření na moravském venkově.
   
 4. Milotice– cca 15 km od Bzence je možno navštívit nádherný barokní zámek v Miloticích, typické vesnici moravského Slovácka, kromě interiéru zámku je lákadlem opět zajímavá a hezky upravená zámecká zahrada.
   
 5. Lednicko-valtický areál– turisticky asi největším lákadlem jižní Moravy a oblasti Podyjí (od Bzence vzdálen 40-50 km) je lednicko-valtický areál v okolí města Břeclav, dominantami jsou oba zámecké areály z bývalého majetku knížecího rodu Lichtenštejnů v Lednici a Valticích, ročně navštěvované tisíci návštěvníky, kromě interiérů zámků jsou přitažlivé opět jejich zahrady s pestrou úpravou nejrůznější zeleně i porostů, v Lednici obohacenou o typickou, veřejnosti přístupnou tureckou věž zvanou „minaret“, ve Valticích je možno v okolí zámku navštívit i známé zámecké sklepy, ve kterých pro návštěvníky probíhají placené degustace místních vín. Jinak celý lednicko-valtický areál je propojen mnoha velmi vyhledávanými cyklostezkami, spojující jak jednotlivé obce regionu tak probíhající přímo mezi vinicemi.
   
 6. Mikulov– cyklostezkou nebo autem je možno se dostat i do starobylého, taktéž s vínem spojeného města Mikulov, ležícího přímo na hranici s Rakouskem, známého nejen vínem, ale také mnoha historickými pamětihodnostmi, z nichž nejznámější je asi do krajiny nádherně usazený mikulovský zámek z bývalého majetku rodu Lichtenštejnů a naposled Dietrichštejnů, z vyhlídky u zámku je krásný, panoramatický výhled do celého okolí, nebo lze vyšlápnout na známé Pálavské vrchy (363 m.n.m.) nad Mikulovem, typické svými kapličkami a zvonicí ze 17. stol. i opět zajímavým výhledem do krajiny (jižní Morava, dolní Rakousko). Za procházku stojí taktéž romantické náměstíčko pod zámkem se svými vinotékami, restauracemi a v létě zahrádkami.
   
 7. Slavkov– pro vyznavače a milovníky golfu je lákavá návštěva moderního, známého golfového centra ve Slavkově u Brna s veškerým potřebným vybavením i zázemím. Areál je vzdálen od Bzence jen 45 km ve směru Kyjov, Brno. Součástí areálu je restaurace s výbornou kuchyní i letní terasa pod slunečníky pro občerstvení, relaxaci a odpočinek během hry i po ní. Pravidelně je navštěvován spoustou známých osobností sportovního, kulturního i politického života, což dokládá jeho vysokou prestiž.

ZPĚT